Kurs na wózki widłowe Warszawa - Egzamin i Uprawnienia UDT

Wózki jezdniowe mają szerokie zastosowanie w transporcie bliskim, logistyce magazynowej oraz w branży produkcyjnej i usługowej.

Nazwa potoczna: wózek widłowy, widlak, paleciak, sztaplarka. 

 

Kogo szkolimy na operatorów wózków widłowych?

 • Kursy na wózki widłowe prowadzimy zarówno dla osób indywidualnych w naszym ośrodku w Warszawie, wykorzystując własny sprzęt do zajęć praktycznych.
 • Dojeżdźamy do firm i szkolimy pracowników w siedzibie firmy jeśli dysponują własnym sprzętem do przeprowadzenia zajęć praktycznych i egzaminu.

 

ZAPISY I KURSY na wózki widłowe prowadzone są w systemie ciągłym, w każdej chwili istnieje możliwość zapisania się osobiście w siedzibie naszej firmy w Warszawie lub telefonicznie +48 535 000 482

 

Cel kursu i uprawnienia na wózki widłowe

 • Kurs ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie do samodzielej pracy jako operator wózków widłowych - jezdniowych podnośnikowych, spalinowych i elektrycznych oraz zdanie egzaminu przed komisją UDT.

Kurs kończy się egzaminem i wydaniem uprawnień kwalifikacyjnych do obsługi wózków widłowych podnośnikowych spalinowych i elektrycznych.

Kategoria uprawnień UDT: II WJO

 • Po ukończonym kursie osoba szkolona otrzymuje uprawnienia kwalifikacyjne na wszystkie typy wózków jezdniowych podnośnikowych elektrycznych, spalinowych. Kompleksowo dołączamy uprawnienia do samodzielnej wymiany butli gazowych w wózkach widłowych.
 • Na życzenie kursanta wydajemy uprawnienia również w języku angielskim i niemieckim.
 • Uprawnienia nie posiadają ograniczeń wysokości podnoszenia i udźwigu. 

 

Szanując czas kursanta, na zajęcia praktyczne osoba szkolona umawia się z instruktorem indywidualnie, dostosowując dni i godziny spotkań indywidualnie. Szkolimy 7 dni w tygodniu do godz. 20:00.

Indywidualne podejście do kursanta pozwala nam na wychwycenie bardzo szybko podstawowych błędów jakie są popełniane podczas szkolenia przez kursanta. Szybka korekta nieprawidłowości pozwala na szybsze prawidłowe przyswajanie umiejętności przez osobę szkoloną.

 

Warunki uczestniczenia w kursie na wózki widłowe:

 • Ukończone 18 lat,
 • Wykształcenie minimum podstawowe,
 • Badanie lekarskie, organizujemy badania dla naszych kursantów.

 

Program szkolenia na wózki widłowe:

 • Typy stosowanych wózków widłowych – jezdniowych podnośnikowych,
 • Budowa wózków widłowych – jezdniowych podnośnikowych.
 • Czynności operatora: przed rozpoczęciem pracy z wózkami, w trakcie pracy oraz po zakończeniu pracy wózkami widłowymi,
 • Ładunkoznawstwo,
 • Wiadomości o dozorze technicznym,
 • Zasady i przepisy BHP,
 • Zajęcia praktyczne.

 

 UWAGA!!! Nowe rozporządzenie w sprawie uzyskiwania uprawnień na wózki widłowe - jezdniowe podnośnikowe oraz przepisy BHP przy ich eksploatacji.

 

Dlaczego warto zdobyć uprawnienia na wózki widłowe?

Coraz częściej spotyka się osoby chętne do uzyskania uprawnień na operatora wózków widłowych. Nie tylko osoby poszukujące pracy od dłuższego czasu, ale i osoby, które zatrudnienie posiadają chcą zmienić pracę na korzystniejszą. Chcielibyśmy Państwu przedstawić kilka powodów, dla których warto zdecydować się na wzięcie udziału w kursie na wózki widłowe i zdanie egzaminu.

 

Pamiętaj, że wyższe kwalifikacje niosą za sobą wyższą płacę
Uzyskanie dodatkowych uprawnień to w każdej branży szansa na uzyskanie wyższego wynagrodzenia. Wykwalifikowani pracownicy otrzymują lepsze warunki pracy niż pracownicy magazynu, nieposiadający żadnych uprawnień. Na rynku pracy najbardziej pożądane są osoby, które ukończyły kurs na wózki widłowe I WJO (wózki jezdniowe podnośnikowe, w tym specjalizowane, z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem lub ze zmiennym wysięgiem). Takie osoby, nawet w przypadku braku ofert pracy zgodnych z posiadanymi uprawnieniami mogą pracować, jako operatorzy wózków prowadzonych bądź podnośników zwykłych.

 

Możesz pracować w kraju jak i za granicą
Jeśli posiadasz uprawnienia operatora wózków widłowych, a dodatkowo znasz język obcy na poziomie komunikatywnych możesz poszukiwać również pracy w Niemczech, Holandii, Belgii czy Wielkiej Brytanii. Wiele osób skorzystało z takich ofert pracy – obecnie doceniają nie tylko korzystne wynagrodzenie, ale też możliwość poznania nowych ludzi czy kultury. Jeśli jesteś zainteresowany – nie czekaj, tylko działaj już dziś.

 

Możesz szukać pracy w wielu miejscach
Jeśli zdobędziesz uprawnienia na wózki jezdniowe 1 WJO bądź 2WJO możesz szukać pracy w wielu miejscach. Jeśli posiadasz jakiś wyuczony zawód, np. ślusarz to wiesz, że pozwala on na zdobycie pracy jedynie w jednej branży. Będąc operatorem wózków widłowych możesz pracować w różnych branżach. Wszystko dzięki temu, że wózki widłowe niezbędne są w magazynach i na halach – zarówno tych małych jak i dużych np. sklepach meblowych. Możesz nie wierzyć, ale dla operatorów wózków widłowych miejsc pracy jest wiele.

 

Nie musisz spełnić wielkich wymagań
Rozpoczęcie kursu na wózki widłowe, nie wymaga spełnienia wielu wymagań. Jeśli masz ukończone 18 lat, przeszedłeś badania lekarskie oraz ukończyłeś kurs dla operatorów wózków widłowych możesz przystępować do egzaminu. Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie. Oczywiście, dobrze jest posiadać takie cechy jak: precyzja, dobra orientacja w przestrzeni i zdolność do planowania, jednak najwięcej nauczyć się w trakcie kursu, a później podczas zdobywania praktyki.

 

Koszt kursu na wózki widłowe nie jest wysoki
Kurs na wózki widłowe nie należy do najdroższych. Zwykle kosztuje od 300 do 600 zł. Pamiętajmy, że jest to kurs, który potrafi otworzyć osobie zainteresowane wiele drzwi i dać szansę na dobre warunki pracy, nie tylko te finansowe. Samo zdobycie uprawnień jest inwestycją na wiele lat, – jeśli tylko chcesz szukać pracy w tej branży, możesz mieć pewność, że inwestycja ta szybko się zwróci. Warto również wspomnieć, że z uprawnień operatora wózków widłowych możesz skorzystać nawet za 5 lub 10 lat – nie musisz od razu po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu podejmować pracy operatora.

 

Uprawnienia na wózki widłowe, – co musisz o nich wiedzieć?

Przed przystąpieniem do kursu na wózki widłowe warto zapoznać się z wszelkimi informacjami na ich temat. Nie tylko o rodzaju uprawnień na wózki widłowe, ale też o terminie ich ważności bądź też akceptowania polskich uprawnień na terenie Unii Europejskiej. Przedstawiamy wszelkie informacje, które pozwolą Wam się rzetelnie przygotować do kursu.

 

Jakie są rodzaje uprawnień po ukończeniu kursu na wózki widłowe?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć, że wózki jezdniowe możemy podzielić na dwie kategorie, mianowicie wyróżniamy: wózki jezdniowe specjalizowane ze zmiennym wysięgnikiem zwane ładowarkami teleskopowymi oraz wózki jezdniowe specjalizowane, które podnoszą do góry ładunek i operatora. Mogą Państwo ukończyć kurs na wózki widłowe w różnych kategoriach, o których poniżej.

Najniższą kategorią uprawnień jest III WJO – uprawnienia na wózki jezdniowe podnośnikowe prowadzone i zdalnie sterowane.Obejmuje ona wózki z dowolnym napędem i wysokością podnoszenia. Jedynym warunkiem jest sterowanie przez operatora, który musi przebywać poza wózkiem.

Osoba posiadająca uprawnienia III WJO może prowadzić wózki naładowne, wózki unoszące, wózki ciągnikowe sterowane z poziomu roboczego za pomocą dyszla oraz wózki podnośnikowe sterowane z poziomu roboczego za pomocą dyszla.

Zarówno wózki podnośnikowe sterowane z poziomu roboczego oraz wózki unoszące mogą posiadać podest, na którym stoi operator podczas wykonywania jazdy wózkiem.

Najpopularniejszą kategorią uprawnień jest II WJO – uprawnienia na wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych. Jest to kategoria najczęściej wybierana przez osoby, które chcą uzyskać uprawnienia operatora wózków widłowych. Posiadanie uprawnień II WJO do obsługi wózków jezdniowych z dowolnym napędem i bez ograniczeń wysokości podnoszenia i udźwigu, uprania także do obsługi wózków z uprawnień III WJO. Uprawnienia II WJO pozwalają również na pracę z wózkami bocznymi. Jedyne ograniczenie w tej kategorii dotyczy obsługi wózków ze zmiennym wysięgiem i wózków które podnoszą ładunek wraz z operatorem do góry tkz wózki jezdniowe specjalizowane.

Ostatnią kategorią uprawnień jest I WJO – uprawnienia te obejmują wózki jezdniowe podnośnikowe, w tym specjalizowane, z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem lub ze zmiennym wysięgiem. Ukończenie szkolenia w tym zakresie uprawnień pozwala na obsługę wózków jezdniowych o dowolnym napędzie bez ograniczeń wysokości podnoszenia oraz udźwigu. Należy wspomnieć, iż posiadanie tych uprawnień jest równoznaczne z posiadaniem uprawnień do dwóch pozostałych kategorii.

 

Termin ważności uprawnień na wózki jezdniowe podnośnikowe - wózki widłowe

Certyfikat, otrzymany po ukończeniu kursu na wózki widłowe oraz pozytywnym wyniku egzaminu państwowego na operatora wózków widłowych na dzień dzisiejszy jest ważny bezterminowo. Nie ma konieczności odnawiania uprawnień po kilku latach. Co ważne, dla kierowców posiadających prawo jazdy – nawet po przekroczeniu liczby punktów karnych, uprawnienia na wózki widłowe nie są cofane.

 

Czy uprawnienia uzyskane w Polsce są akceptowane na terenie Unii Europejskiej?

Zgodnie z dyrektywą 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 7 września 2005 r. w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych wszystkie Państwa, które należą do Wspólnoty Europejskiej, mogą uznawać certyfikaty i kwalifikacje uzyskane na terenie innych krajów członkowskich. Oznacza to, że polskie uprawnienia mogą być akceptowane, ale nie muszą. Czasami pracodawca wymaga przedstawienia programu odbytego kursu na wózki widłowe, by sprawdzić, z jakimi zagadnieniami pracownik jest zaznajomiony. Czasami też pracodawcy zagraniczni wymagają odbycia dodatkowego kursu doszkalającego na miejscu, który zazwyczaj trwa nie dłużej niż jeden dzień. Często jednak pracownicy potwierdzają, że posiadane przez nich uprawnienia zdobyte na terenie Polski są respektowane oraz uznawane przez pracodawców poza krajem.

W razie jakichkolwiek pytań

Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail

Skontaktuj się z nami

+48 535 000 482