Kurs na wózki widłowe z wymianą butli gazowych- Uprawnienia


Kurs na wózki widłowe- Uprawnienia

– Szkolimy osoby indywidualne oraz pracowników firm,

– Dojeżdżamy do firm – zniżki dla firm współpracujących oraz większych grup,
– Zajęcia praktyczne prowadzone  indywidualnie,

– Posiadamy zatwierdzony program szkolenia przez Akademię UDT,

– Zapisy Non Stop, Kursy Non Stop.

 

CENA KURSU, EGZAMIN I WYDANIE UPRAWNIEŃ: 1 osoba: 399 zł, 2 osoby: 349 zł, 3 osoby 299 zł.

 

Posiadamy własną Komisję Egzaminacyjna, egzamin przeprowadzamy w ośrodku lub u klienta. SZKOLIMY- EGZAMINUJEMY- WYDAJEMY UPRAWNIENIA na wózki widłowe z wymianą butli gazowych.

Dopasujemy godziny i dni szkoleń do indywidualnych potrzeb kursanta.

Zajęcia prowadzimy również w soboty i niedziele.

 

 

Warunki uczestniczenia:

– Ukończone 18 lat,
– Badanie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do uczestniczenia w kursie – możliwość wykonania badania   u nas na miejscu.

 

 

Celem kursu na wózki widłowe jest:

– Zdobycie uprawnień oraz teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestnika szkolenia do samodzielnej pracy jako operator wózków widłowych podnośnikowych, spalinowych i elektrycznych z możliwością samodzielnej wymiany butli gazowych w wózkach widłowych.
– Wydajemy uprawnienia kwalifikacyjne bezterminowe do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych spalinowych, elektrycznych z uprawnieniami do wymiany butli gazowych w wózkach widłowych (UDT).

 

Uprawnienia uprawniają do obsługi wózków widłowych:

– Podnośnikowych, naładownych, unoszących, ciągnikowych,
– Uprawnienia są bez ograniczeń wysokości podnoszenia i bez ograniczeń udźwigu.

 

Wydajemy uprawnienia w języku:

– Polskim, angielskim, niemieckim- na życzenie kursanta.

 

Program szkolenia:

– Typy stosowanych wózków widłowych – jezdniowych podnośnikowych,
– Budowa wózków widłowych- jezdniowych podnośnikowych,
– Czynności operatora: przez rozpoczęciem pracy wózkami, w trakcie pracy oraz po zakończeniu pracy wózkami      widłowymi,
– Ładunkoznawstwo,
– Wiadomości o dozorze technicznym,
– BHP,
– Zajęcia praktyczne.


Jak uzyskać uprawnienia na wózek widłowy?

 

Kursy na wózki widłowe organizowane są przez różnego rodzaju szkoły i instytucje szkoleniowe tj. Ośrodki Kształcenia Zawodowego. Egzamin dający uprawnienia na wózki widłowe zdaje się przed komisją wewnętrzną. Dlatego warto zapoznać się z ofertą szkoleniową w miejscu zamieszkania. Warszawa jest miastem, gdzie kursy na wózki widłowe organizuje bardzo wiele podmiotów. Przy wyborze organizatora kursu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy figuruje on w wykazie firm posiadających program szkolenia obsługi wózków: jezdniowych, podnośnikowych, unoszących, naładownych udostępniony przez Urząd Dozoru Technicznego. Można to sprawdzić na stronie udt.gov.pl.

 

Istotne jest zwłaszcza to, czy dana firma szkoleniowa prowadzi kursy na wózki widłowe na podstawie programu opracowanego i udostępnionego ośrodkom szkoleniowym przez UDT albo na podstawie własnego programu, jednak zatwierdzonego następnie przez UDT. Program szkolenia UDT określa minimalny zakres wymagań, jakie muszą spełnić osoby ubiegające się o uzyskanie zaświadczenia kwalifikacyjnego do obsługi urządzeń transportu bliskiego. 

 

Ukończenie kursu nie daje automatycznie uprawnień na wózek widłowy. Konieczne jest zdanie egzaminu przeprowadzanego przez organizatora szkolenia, po którego zdaniu otrzymuje się zaświadczenie kwalifikacyjne , stanowiące dokument uprawniający do obsługi wózków. Zaświadczenie pozwala na obsługę wymienionego na nim rodzaju wózka widłowego w każdej firmie. Ważne jest bezterminowo.

 

Kurs na wózek widłowy – rodzaje uprawnień

 

Zgodnie z przepisami Urzędu Dozoru Technicznego wyróżniamy kilka kategorii uprawnień na wózki jezdniowe podnośnikowe:

 

  • wózki podnośnikowe prowadzone i zdalnie sterowane – kategoria urządzeń III WJO;
  • wózki podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych – kategoria urządzeń II WJO;
  • wózki podnośnikowe specjalizowane – kategoria urządzeń I WJO.

 

Celem kursu na wózki widłowe jest zdobycie uprawnień oraz teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestnika szkolenia do samodzielnej pracy jako operator wózków widłowych podnośnikowych, spalinowych i elektrycznych z możliwością samodzielnej wymiany butli gazowych w wózkach widłowych. Niektóre szkoły nie przeprowadzają kursów na wszystkie rodzaje wózków widłowych, dlatego lepiej dokładnie sprawdzić ofertę przez zapisaniem się na szkolenie.

 

MJ Szkolenia to szkoła z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów uprawniających do obsługi urządzeń transportu bliskiego. Dzięki temu oferujemy kursy uprawniające do obsługi wózków podnośnikowych, naładownych, unoszących, ciągnikowych. Uzyskane uprawnienia nie zawierają ograniczeń wysokości podnoszenia ani udźwigu. Wydajemy uprawnienia w językach: polskim, angielskim, niemieckim – zgodnie z życzeniem kursanta.

 

Kurs wózka widłowego – program szkolenia:

 

Jak to już zostało powiedziane wyżej, program kursu na wózki widłowe musi opierać się na wytycznych UDT. Jako MJ Szkolenia posiadamy zatwierdzony program szkolenia przez Akademię UDT, na który składają się zagadnienia tj.:

 

– Typy stosowanych wózków widłowych – jezdniowych podnośnikowych. – Budowa wózków widłowych – jezdniowych podnośnikowych.
– Czynności operatora: przed rozpoczęciem pracy z wózkami, w trakcie pracy oraz po zakończeniu pracy wózkami widłowymi.
– Ładunkoznawstwo.
– Wiadomości o dozorze technicznym.
– Zasady i przepisy BHP.
– Zajęcia praktyczne.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs na wózek widłowy?

 

Kurs na wózki widłowe w mieście takim jak Warszawa organizuje bardzo wiele firm. Czy m się kierować przy wyborze? Poza wspomnianą już kwestią sprawdzenia, czy organizator kursu widnieje w wykazie prowadzonym przez UDT, warto sprawdzić, czy program kursu zawiera część teoretyczną i praktyczną, a także czy ośrodek szkoleniowy pomaga w przeprowadzeniu badań lekarskich i czy ich koszt zawarty jest w cenie kursu. Każdy kurs na wózki widłowe powinien również obejmować wymianę butli gazowych w wózkach.

 

W kwestii egzaminu – należy sprawdzić, czy zaświadczenie o nadaniu uprawnień operatora wózka widłowego wydawane jest na drukach zatwierdzonych przez MEN oraz czy po kursie ośrodek szkoleniowy zorganizuje egzamin. Niektóre szkoły pobierają za egzamin dodatkowe opłaty. Nie wszystkie ośrodki wydają też certyfikaty w języku angielskim i niemieckim – czasem jest to usługa płatna dodatkowo.

 

Kompleksową ofertę szkoleń na wózki widłowe na terenie miasta Warszawa posiada m.in. firma MJ Szkolenia – szkolimy zarówno osoby indywidualne, jak i organizujemy kursy na wózki widłowe dla firm. Zapisy prowadzimy stale pod nr telefonu 535 000 482. Posiadamy własną Komisję Egzaminacyjną, a egzamin w ramach kursu na wózek widłowy przeprowadzamy w ośrodku lub u klienta. Dni i godziny szkoleń dostosowujemy do indywidualnych potrzeb kursantów. Zajęcia prowadzimy również w soboty i niedziele. Aby wziąć udział w szkoleniu na stanowisko „operator wózka widłowego”, należy mieć ukończone 18 lat i ważne badanie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do uczestniczenia w kursie. Istnieje możliwość wykonania badania w siedzibie firmy MJ Szkolenia (Warszawa).

 

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

mjszkolenia-logo2

Tel:22 298 65 55

Kom: 535 000 482

E-mail: biuro@mjszkolenia.pl

Zapisy pn.- pt. w godz. 9:00 – 18:00

Biuro,miejsce szkoleń:

Warszawa

Ul. Modlińska 6